BIP
Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych
Aktualności
Narodowe Święto Niepodległości 2017
16.11.2017
Poznań, 11.11.2017, pl. Wolności/Aula Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza

 

 
 
 
 
11 listopada to dla Polaków jeden z najważniejszych dni w roku. Poznaniacy mają podwójny powód do świętowania, bo jest to nie tylko Narodowe Święto Niepodległości, ale także w tym dniu swoje imieniny obchodzi Święty Marcin, patron głównej ulicy miasta.
 
Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Kościele Farnym, skąd zebrani pod przewodnictwem Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych przemaszerowali na Pl. Wolności. Tam, jak co roku odbyła się uroczysta zbiórka, w której uczestniczyli przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, służb mundurowych, grupy rekonstrukcyjne i tłumy Poznaniaków. Tradycyjnie dla podkreślenia rangi obchodzonego święta Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann i reprezentujący Dowódcę 2. Skrzydła Lotnictwa Takitycznego płk pil. Ireneusz Nowak oddali strzał z repliki armaty kawaleryjskiej. Na zakończenie oficjalnych uroczystości Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych pod  batutą mjra Pawłą Joksa zagrała krótki koncert patriotyczny po czym poprowadziła pododdziały do defilady.
 
Wieczorny koncert w auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu był poświęcony naszym dwóm wspaniałym rodakom - Tadeuszowi Kościuszcze oraz Józefowi Piłsudskiemu. Zgromadzona publiczność nie tylko wysłuchała doskonale znanych pieśni patriotycznych, ale także mogła poznać bliżej bohaterów narodowych.
Razem z nami na scenie zaprezentowali się wspaniali soliści: Marek Szymański, Michał Marzec oraz Marian Kępczyński.
 
 
 
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych